místo pro děti

Starodubečská 413, Praha 10, 10700

tel: 272 701 838
fax: 272 702 414
reditel@zsdubec.cz

Drogy nejsou řešením

16.08.2013 19:11

Co to vlastně droga je?

Pro naši potřebu můžeme drogu definovat jako každou látku, která vpravena do organismu ovlivňuje psychiku člověka – jeho chování, prožívání, vnímání reality, emocí. 

Drogy ničí a ruinují miliony životů každý rok.

Proč se drogy používají ?

Například, když nejsou lidi v kolektivu oblíbení začnou užívat drogy tak, aby zapadli do kolektivu, který tyto drogy bere. Nebo, když vám rodič řekne : ,,chováš se jako dítě‘‘, tak přeci si to nenecháte líbit a píchnete si např. heroin jen proto, aby jste všem ukázali, že už jste dospělí a umíte si to píchnout. Sice se říká zkusit se má všechno, ale drogy ne.  Jestli jste někdy něco takového zažili, například nudný den a podobně, tak se jděte raději projít ven nebo jděte někam na kafíčko s přáteli, ale nikdy kvůli znuděnému dnu neberte drogy!

  • Drogy jsou jedy.
  • Drogy mohou i zabíjet!

Jakým přípravkům se může říkat drogy?

Tak například alkohol, hašiš,inhalanty, extáze, kokain, crack,  ritalin, pervitin, heroin, lsd a nebo subutex.

Typy na to jak skončit s drogami ?

Musíte pochopit důvody, proč jste s tím vůbec začali. Určitě jsou i léčebny, které vám pomohou zbavit se závislosti na drogách.Nebo instituce, které vám rádi pomohou a poradí. Např. Linka Bezpečí.

Bezpochyby nejlepší řešení je drogám se úplně vyhnout, ať už máte osobní problémy, jste bez peněz nebo jste na dně, tak drogy nejsou řešením.